Wszyscy chcieliby posiadać na ścianie cokolwiek, co zostało wypuszczone spod ręki znanego i respektowanego mistrza, niemniej jednak niewątpliwie opłaty za oryginalne dzieło bywają w takim stopniu niebotyczne, że niewiele osób da radę zezwolić sobie na podobną radość.

Zupełnie świetnie byłoby posiadać w pokoju cokolwiek namalowanego przez malarza z renesansu czy baroku.

Osobiście marzę o tym, iż moją ścianę ozdabia Salvador Dali, lecz na nieszczęście póki co, a może i nigdy, nie jest to możliwe. Szczęśliwie coraz bardziej modne stają się reprodukcje obrazów. Wskutek tego ktokolwiek, dosłownie ktokolwiek z nas, jest w stanie ozdobić własną ścianę super znanym dziełem bez względu czy będzie to Vincent Van Gogh lub akurat guru surrealizmu, Salvador Dali. Reprodukcje malunków nie kosztują tyle, a w każdym wypadku bezspornie znacznie mniej od oryginalnej wersji, skutkiem tego tak naprawdę ktokolwiek może sobie nabyć wybraną kopię danego dzieła sztuki.

Rozumie się samo przez się, iż przenigdy nie będzie to to samo, co pierwowzór warty parę milionów, jednakże bezsprzecznie zadowoli to smak świeżo upieczonego krytyka sztuki.

reprodukcje obrazów


Prawdopodobnie reprodukcja malunku nie zrobi też wrażenia na naszych bliskich, którzy na bank nie uwierzyliby w legendy, iż jest to wartościowy oryginał, lecz z pewnością dość dobrze będzie przedstawiać się na ścianach naszego domu. Reprodukcje dzieł uzyskać zdołamy w sieci, na przykład na aukcjach online, jednak jesteśmy w stanie również złożyć zamówienie na dowolną reprodukcję, która będzie przyszykowana wyłącznie na rzecz nas. Gdy wyselekcjonujemy jakieś niewiele sławne dzieło sztuki, będziemy mieli okazję zabłysnąć przed bliskimi jego znajomością, a równolegle chlubić się tym, że niewiele ludzi ma coś takiego w mieszkaniu. Powinno się zatem rozważyć, czy nie nabyć sobie reprodukcji wyselekcjonowanego dzieła sztuki, choć do czasu, gdy nie będziemy mogli pozwolić sobie na kupno takiego samego w wersji pierwotnej. Jestem przekonana, że to znakomity element wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *