Gdyby zapytać pierwszą lepszą osobę czym jest medal, zapewne najczęściej pojawiającą się odpowiedzią byłaby „nagroda”. Medale rozdawano piłkarzom za niedawno zakończony mundial. Reprezentacja Francji odebrała medal w kolorze złotym, na szyi reprezentantów Chorwacji zawisły medale z kruszcu srebrnego, z kolei Belgowie, którzy uplasowali się na najniższym stopniu podium dostąpili zaszczytu odbioru medali brązowych. Także weterani wojenni i zasłużone osoby działające na chwałę i dla dobra swojego kraju są odznaczane medalami i orderami.

Pojęcie „medal” jest jednak znacznie szersze. Materiał, produkcja i wykończenie – to trzy główne elementy ze względu na które dzieli się medale. Medale są nie tylko z metali, również możemy natrafić na drewniane lub plastikowe, a nawet szklane. Co się zaś tyczy produkcji – mamy tutaj: medale odlewane, medale bite czy wycinane. Jeśli chodzi zaś o wykończenie są one malowane, grawerowane lub na przykład galwanizowane. I to właśnie od producenta zaczyna się kwestia jaką nagrodę otrzyma laureat za swoje osiągnięcia. Niezależnie, czy jest to producent medali odlewanych czy też producent medali tłoczonych, zapotrzebowanie na produkt tej jakości może otrzymać każdy z nich. Coraz częściej firmy zajmują się wieloma typami medali, co jest trudniejsze do zrealizowania i wymaga większych kosztów. Potrzeba przecież większej ilości specjalistów, których należy opłacić, niezbędny jest także różnorodnego sprzętu, ponieważ w zależności od sposobu produkcji czy też wykończenia dany medal wytwarza się inaczej.
producent medali odlewanych
Jednak medal to nie tylko nagroda za osiągnięcia sportowe, nauke czy inne zawodowe. Także my jako osoby prywatne możemy mieć swoje zachcianki i nagrodzić bliskie nam osoby. Czy nie można więc kupić medalu dla swoich małżonków, którzy spędzają z nami czas, poświęcają nam chwilę, sprawili, że tworzymy rodzinę? Albo dla naszych rodziców, którzy poświęcili swój cenny czas, gdy dorastaliśmy i trud w nasze wychowanie? Albo przyjaciołom będących z nami w pamiętnych chwilach – zarówno tych lepszych, które aż po dzień dzisiejszy żyją w naszych wspomnieniach, a także gorszych, gdy po niepowodzeniach przeżywaliśmy trudne dni i musiało zająć trochę czasu, kiedy wróciliśmy z powrotem na dobre tory? Producent medalu jest przygotowany na różne okazje i na różne zamówienia, które przyjdzie mu przyjąć. Najczęściej zajmuje się jednak medalami odlewanymi, ponieważ ich wysoka jakość i względnie niewysoka cena oraz liczne promocje na ich zakup po większych ilościach, powodują że taka oferta przyciąga potencjalnych kupców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *