Parę roków temu mieliśmy do czynienia z okresem, kiedy rynek opanowały cyfrówki. Każdy z nas wiedział w tamtym czasie, że używanie tego aparatu wymaga znacznie mniejszą ilość wiedzy od prawdopodobnego eksploatatora. W rzeczywistości trzeba było tylko skonfigurować wsio w tryb „auto”. Rodziciele ochoczo pozyskiwali właśnie cyfrowe lustrzanki chociażby jako podarunek dla własnych pociech.

fotografia produktowa


W tym momencie nieraz startowała u sporej ilości osób właśnie historia z fotografią. Niemało jednostek rzecz jasna po ukończeniu „sesji” robionej własnej osobie, albo opcjonalnie znajomym stawia aparat fotograficzny na półkę oraz porzuca go „na lepszy moment”. Poniektórzy jednakowoż zakochują się w trzaskaniu zdjęć od samego początku. Częstokroć jest to namiętność szczera oraz bez kompromisów. Tylko jakim sposobem żyć, gdy rok za rokiem przemija i na naszą pasję jest coraz mniejsza ilość czasu? A może by tak połączyć hobby z pracą?

Zapewne każdy pewnie pragnąłby zyskiwać gotówkę na tym co uwielbia czynić. To wspaniałe, kiedy ludzie zostają medykami czy policjantami nie po to, iżby wykorzystywać kompetencje, albo zarabiać krocie – lecz właśnie dlatego, że takie było zawsze ich pragnienie.

Na nieszczęście, jak wiadomo nie od dziś, iż rzeczywistość niektórych fachów odbiega znacząco od tego, co sobie wyobrażamy na ich temat. Funkcjonariusz policji zamiast chwytać przestępców uzupełnia raporty, lub w najlepszym wypadku daje mandaty, przedsiębiorca zamiast zarabiać na klasie pracującej musi samodzielnie podkasać rękawy oraz walczyć z zusem oraz podatkami.

A jak to wygląda w momencie bytowania z trzaskania zdjęć? Niestety, może okazać się tak, iż jednakowoż mało słynny fotograf nie będzie miał wielu zgłoszeń od znanych agencji ze zleceniami na fotki, może również posiadać pracy od modelek, kobiet piszących vlogi oraz wszelkich pozostałych kobiet, dla których sesja to kwestia życia i śmierci. Stosownym rozwiązaniem w takim wypadku jest fotografia produktowa.

fotografia produktowa


Jest to dość swoista specjalizacja, w końcu każda osoba wolałaby robić zdjęcia smukłym modelkom, niż pudełku orzeszków ziemnych. Należy jednak nie zapominać, że przedsiębiorstwa, jakie chcą przyzwoicie sprzedać swój artykuł gotowe są zapłacić sensowne pieniądze za te fotografie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *